петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 45
home Регион

ВИДЕО: Моментот кога се затресе и Дубровник- силниот земјотрес се почувствува и во Хрватска

ВИДЕО: Моментот кога се затресе и Дубровник- силниот земјотрес се почувствува и во Хрватска

Страшен земјотрес ја погоди Албанија, а однесе и најмалку 29 жртви. Силниот земјотрес вчера се почувствува на целиот балкан.

Земјотресот ги разбуди и жителите на Дубровник. Нов потрес се случи неколку часа подцна, околу 10 часот и 19 минути, а камерите на телевизија „Либертас.тв“ го снимија потресот во Страдун во Дубровник.

Луѓето шетаа низ улиците, а тлото оддеднаш започна да се тресе.

Погледнете како изгледаше:

 

View this post on Instagram

 

Ovako je jutros izgledao potres na našoj kameri? #LTVradio #dobrojutroGrade

A post shared by LIBERTAS TV (@libertas_tv) on

Коронавирус