вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 109
home Регион

ВИДЕО: „ЛУЃЕТО ЗА ДВЕ МИНУТИ ОСТАНАА БЕЗ НИШТО“ – Заменик градоначалничката на Глинa се расплака пред камерите

ВИДЕО: „ЛУЃЕТО ЗА ДВЕ МИНУТИ ОСТАНАА БЕЗ НИШТО“ – Заменик градоначалничката на Глинa се расплака пред камерите

Заменик-градоначалничката на Глина, Бранка Бакшиќ Митиќ, заплака пред камерите на загрепскиот портал Индекс.

– Луѓето останаа без сè за две минути. Електрична енергија нема, луѓето имаа полни фрижидери, сега веќе не им останува ништо … – видно потресена рече Бранка Бакчиќ Митиќ.

На Глина и требаат контејнери затоа што обновата ќе потрае долго време, рече таа.

Сите овие луѓе имаат домашни животни, имаат седум крави, живеат од нив, тоа е нивното постоење. Тешко беше да се живее таму порано, пред војната беше богато село, имаше јавно осветлување. Сега нема ништо, како да влегувате во зоната на самракот – рече Бакчиќ Митиќ.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Qatar 2022