четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 105
home Регион

ВИДЕО: Куче го преживеа пожарот во Грција скриено во печка

ВИДЕО: Куче го преживеа пожарот во Грција скриено во печка

Грчките спасувачи пронашле куче во соѕидана печка каде се сокрило и го преживеало пожарот кој минатата недела ја погоди Атина во Грција.

На видео снимката се гледаат волонтери спасувачи кои го нашле исплашеното куче и го извадиле од печката лоцирана пред куќа во Мати.

Артемис Кирјакопулос кој го пронашол кучето изјавил дека најверојатно станува збор за куче скитник старо околу четири години. Го крстиле Локомаки.

Во пожарот кој ја зафати Грција на 23 јули животот го загуби 91 лице.

Коронавирус