петок, 5. март 2021. Вести денес: 125
home Регион

(ВИДЕО) Колинда пееше усташки песни на фудбалски натпревар

(ВИДЕО) Колинда пееше усташки песни на фудбалски натпревар

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ е хит на социјалните мрежи. Таа се појави на натпреварот Хрватска-Словачка во Ријека видно расположена, па многумина се посомневаа дека има „потегнато“ некоја чашка.

Колинда дури и се приклучи на скандирањето на публиката која го извикуваше слоганот „Во бој бој“ кој важи за усташки поздрав. Погледнете го однесувањето на претседателката.

Коронавирус