четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Регион

ВИДЕО: Градоначалникот на Бања Лука скокаше по крстот, па излезе крвав – веднаш го однесоа со брза помош

ВИДЕО: Градоначалникот на Бања Лука скокаше по крстот, па излезе крвав – веднаш го однесоа со брза помош

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, денеска, на брегот на Врбас, скокаше по светиот крст. Тој откако испливал на брегот излегол со крваво стапало кое очигледно го отсекол. Брзата помош ја санирала повредата на градоначалникот лице место.

– Градоначалникот на Бања Лука се здоби со полесни повреди на стапалото. Откако го згрижија медицинските работници, тој се врати на ручек со други капачи – изјавија неговите соработници.

Коронавирус