четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 161
home Регион

ВИДЕО: Голем пожар во магацин во Белград

ВИДЕО: Голем пожар во магацин во Белград

Во белградската населба Дорчол рано изутринава се запали магацин. Густ црн чад се издигна над населбата и може да се забележи од голема оддалеченост.

Според првичните информации на Министерството за внатрешни работи, засега нема повредени во инцидентот.

Станува збор за приватен магацин во кој главно се складира хартија и картони.

Повремено пука стакло и се слушаат помали детонации. Реонот е блокиран, а во тој дел од градот е создаден метеж бидејќи полицијата го пренасочува сообраќајот.

На местото на пожарот се наоѓаат 13 пожарникарски возила и 46 пожарникари кои се обидуваат да го изгаснат големиот оган.

Коронавирус