среда, 17. јули 2019. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: Голем гаф на водителката на вести- толку се збунила што не знаела каде да гледа

ВИДЕО: Голем гаф на водителката на вести- толку се збунила што не знаела каде да гледа

Водителката на Дневник на РТС, Весна Дамјаниќ за време на емитувањето на емисијата ја збуниле камерите, а нејзината реакција насмеала многумина.

Имено, за време на пренесувањето на вестите од светот, Весна прво гледала во една камера, а потоа во друга, за на крај повторно да се врати на првата. Очигледно дошло до недоразбирање со камерманите, бидејќи не сфатила дека цело време гледа во погрешна камера.

Секако, вакви грешки се нормални, како и во секоја друга работа, меѓутоа на Дневник ретко се гледаат, па можеби поради тоа, оваа снимка привлекла големо внимание.

 

View this post on Instagram

 

Popizdela je 😅😂😂😂 #rts #jutarnjidnevnik #lol

A post shared by Strahinja Paravina (@paravina) on