сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 16
home Регион

ВИДЕО: Еди Рама ја прими третата „бустер“ доза против Ковид-19

ВИДЕО: Еди Рама ја прими третата „бустер“ доза против Ковид-19

Албанскиот премиер, Еди Рама денеска ја прими тертата бустер доза на вакцина против Ковид-19.

-Центар за вакцинација во „Националната Арена“, трета доза на вакцина против Ковид, неопходност со цел да бидеме позаштитени за време на зимата, а и во околности кога целиот свет е вознемирен од новиот сој Омикрон.

Вакцинирај се денеска – здравјето пред се, пишува во својата објава на неговата Фејсбук страница Рама.