сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

ВИДЕО: Еди Рама ја прими и вотората доза на вакцина против корона вирус

ВИДЕО: Еди Рама ја прими и вотората доза на вакцина против корона вирус

Албанскиот премиер, Еди Рама денеска ја прими и втората вакцина против корона вирус.

Премиерот на Албанија првата вакцина ја прими меѓу првите кои што се вакцинирале кон средината на месец јануари.

Тогаш Рама изјави дека ќе се вакцинира меѓу првите се со цел да ги остстрани сомнежите кај населението околу вакцинацијата против корона вирус.

Инаку, во Албанија вакцинацијата започна кон почетокот на месец јануари, а првата доза на вакцини набавена дирекно од производителот Фајзер во Албанија пристигна ноќеска.

ЕУРО 2020

Македонија