вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 142
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Регион

ВИДЕО: Драматично спасување на дете од рушевините во Албанија

ВИДЕО: Драматично спасување на дете од рушевините во Албанија

Серија земјотреси ја стресоа Албанија, а потресите се почувствуваа во целиот регион.

Медиумите пренесуваат дека седум лица го загубија животот, а над 300 се повредени.

На социјалните мрежи се појави снимка од драматично сапсување на дете, кое го вадат од рушевините.

Детето до половина е заглавено под рушевините, а спасувачите се обидуваат да му помогнат.