понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 77
home Регион

ВИДЕО: Драматично спасување на дете од рушевините во Албанија

ВИДЕО: Драматично спасување на дете од рушевините во Албанија

Серија земјотреси ја стресоа Албанија, а потресите се почувствуваа во целиот регион.

Медиумите пренесуваат дека седум лица го загубија животот, а над 300 се повредени.

На социјалните мрежи се појави снимка од драматично сапсување на дете, кое го вадат од рушевините.

Детето до половина е заглавено под рушевините, а спасувачите се обидуваат да му помогнат.

Коронавирус