сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 92
home Регион

ВИДЕО: Делфини во морето во близина на шеталиштето во Солун

ВИДЕО: Делфини во морето во близина на шеталиштето во Солун

Група делфини утрово се појавиле во Солунскиот Залив (Термаикос), во близина на шеталиштето и Белата кула во Солун, објавија локалните медиуми, а грчката новинска агенција АНА-МПА, коментира дека граѓаните биле пријатно изненадени од глетката.

Граѓаните кои спортувале во тие моменти на шеталиштето, со нивните мобилни телефони го снимиле овој, не толку вообичаен и чест момент во нивниот град, а видеата ги споделија на социјалните мрежи, јави дописничката на МИА од Атина.

Καλημέρα!!! μας λένε σήμερα τα δελφινάκια στον Θερμαϊκό ! Έφυγαν οι ψαράδες και ήρθαν τα δελφίνια.❤️

Gepostet von Valia Mpatzaka am Dienstag, 7. April 2020

 

Коронавирус