среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Регион

ВИДЕО: Дачиќ и внукот на Тито запеаја прегрнати

Дачиќ, во прегратка со Јошко Броз ја запеа песната „Са Овчара и Каблара“ , во чест на Тито.
ВИДЕО: Дачиќ и внукот на Тито запеаја прегрнати

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, познат по пејачкиот талент, запеа во дует и со внукот на Тито.

Дачиќ, во прегратка со Јошко Броз ја запеа песната „Са Овчара и Каблара“ , во чест на Тито.

Не е познато кога се случил ваквиот настап и по кој повод . Снимката на Твитер ја објави членот на претседателството на партијата на Дачиќ , Дејан Раденковиќ.

Дачиќ , инаку, е добро познат по настапите, како на пример кога му пееше на турскиот претседател Ердоган на турски јазик , потоа на Копаоник пред подмладокот на својата партија или во Грција пред наставничките од Ниш. Му запеа и на руски на министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу.