четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 43
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ВИДЕО: Без трошка срам ги собра сите пари од иконата- камерите го фатија на дело

ВИДЕО: Без трошка срам ги собра сите пари од иконата- камерите го фатија на дело

На интернет се појави снимка на која се гледа грабеж во црква во Црна Гора.

На снимката се гледа маж, со капа на главата, ги зима парите од иконите, како и од кутијата за прилог, па излегува од црквата.

Засега не е познато кога настанала оваа снимка ниту кој ја снмил и дали е пријавена.

Коронавирус