сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Регион

(ВИДЕО) БАЛКАНСКИ АВТОБУС: Пушти, пушти воздух!

(ВИДЕО) БАЛКАНСКИ АВТОБУС: Пушти, пушти воздух!

Едно видео на социјалните мрежи е хит, а ја прикажува борбата за чист воздух во градскиот превоз.

Видеото не е од градскиот превоз во Скопје, но ако некој реши може исто или приближно исто да сними и во скопските градски автобуси, каде на едни им дува од подотворен прозорец, а на други им треба свеж воздух во автобусот.

Погледнете ја битката за и контра свеж воздух преку прозорецот во автобусот. Никој не е победник, а примерот „пушти, пушти воздух“ е балкански хит и илустрација за балканскиот менталитет.

 

Vecita borba 😂

Gepostet von Video klub Balkan am Samstag, 16. Februar 2019