понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 148
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Регион

ВИДЕО: 20 часа бил под урнатините, објавена аудио снимка меѓу настрадан и спасувач

ВИДЕО: 20 часа бил под урнатините, објавена аудио снимка меѓу настрадан и спасувач

Објавено е видео од последните моменти пред да биде спасен Клејди Клод од под урнатините, каде се наоѓал повеќе од 20 часа, јавува репортерот на ТВ21.

На разговорот, се слуша како член од тимовите за спасување разговара со Клод кој повеќе од 20 часа се наоѓал под урнатините на хотелот „Палма“ во Драч.

Спасувач: Како сте?

Клод: Во ред.

Спасувач: Сега ќе се обидеме да ве извлечеме, тоа ќе потрае, но се ќе биде добро. Не се грижете!

 

Коронавирус