сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Веста дека црногорски бизнисмен ќе донира два милиони евра за настраданите во Албанија е лажна

Веста дека црногорски бизнисмен ќе донира два милиони евра за настраданите во Албанија е лажна

Веста дека претседателот на кошаркарскиот клуб „Морнар“ од Црна Гора, Ѓорѓије Павичевиќ, ќе донира два милиони евра за настраданите од земјотресот во Албанија, е лажна, јавуваат црногорските и албанските медиуми.

„Имаше вест дека претседателот Ѓорѓије Павичевиќ има донирано два милиона евра, но тоа не е виситина“, пишува „Еспресо“, а пренесуваат албанските медиуми.

Коронавирус