понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 32
home Регион

Веља во Партизан имал 5.000 евра плата и седел во ложата на Тито

Веља во Партизан имал 5.000 евра плата и седел во ложата на Тито

Вељко Беливук водачот на криминалната банда бил вработен во ФК Партизан. Веља имал плата од 5.000 евра е позицијата му била менаџер на тимот.

Тој уживал привилегиран статус во клубот, на натпеварите седел во ложата која некогаш му припаѓала на Тито и постојано ги навредувал ако играат лошо. Веља на располагање имал и луксузен клубски автомобил.

ЕУРО 2020

Македонија