понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Регион

УЖАСНИ СЦЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ХРВАТСКА – луѓе затрупани во возила, на улиците урнатини (ФОТО+ВИДЕО)

УЖАСНИ СЦЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ХРВАТСКА – луѓе затрупани во возила, на улиците урнатини (ФОТО+ВИДЕО)

Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес.

ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а јачината била до 6,3 степени според Рихтеровата скала, појак од скопскиот земјотрес во 1963 кој бил со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала.

Првите сцени од Петриња се драматични, има многу урнатини, пренесува Јутарњи.хр.

Според извештаите, две лица се затрупани во два различни автомобили.

Коронавирус