понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Регион

Ужасна сообраќајка во Хрватска: Се судрија два шлепери, автобус и неколку автомобили (ФОТО)

Ужасна сообраќајка во Хрватска: Се судрија два шлепери, автобус и неколку автомобили (ФОТО)

Утрово во Хрватска се случи ужасна сообраќајна несреќа.

Во неа учествуваа голем број на возила меѓу кои два шлепера, еден од нив кој превезувал нафтени деривати, автобус и неколку автомобили.

Според досегашните информации кои ги пренесуваат хрватските портали, нема потешко повредени лица.

Причината за оваа несреќа, најверојатно е замрзнатиот снег на патот.

Коронавирус