сабота, 8. август 2020. Вести денес: 102
home Регион

Ужас во Загреб: Убиени 6 лица, полицијата трага по убиецот

Ужас во Загреб: Убиени 6 лица, полицијата трага по убиецот

Вечерва во Загреб се случило шесткратно убиство на „Цимерманова“ улица, јавија хрватските медиуми потпирајќи се на извори од полицијата.

Овој ужасен чин ја крена на нозе цела полиција која трага по убиецот.

Засега не се соопштуваат идентитетите на убиените лица. Телата биле пронајдени во една куќа, по дојава за пукотници.

Коронавирус