четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 155
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Регион

Ужас во Црна Гора: Келнерка со нож во срце убила 18- годишно момче, а ова не и е прво злосторство

Ужас во Црна Гора: Келнерка со нож во срце убила 18- годишно момче, а ова не и е прво злосторство

Јавноста во Црна Гора е згозена од злосторство кое се случи вчера во Подгорица, откако 42- годишна келнерка со нож во срце прободе 18- годишно момче.

Таа е веднаш приведена и одреден и е притвор од 72 часа, а според пријавеното, момчето во болница го донела баш таа.

На првото сослушување Разија Дачиќ тврдела дека Вујадиновиќ сам си ги нанел повредеите, односно дека сссакал да изврши самоубиство, но подоцна признала дека таа го прободела со нож.

Веднаш по апсењето полицијата соопштиле дека таа и претходно била осудувана, а во 1999 година билаобвинета за предизвикување на пожар во кој настрадала нејзината едномесечна ќерка и едногодишната ќерка на нејзината пријателка.

Тогаш таа заработила 8 години казна затвор.

Тие свете во 1999 година, ноќта помеѓу 1 и 2 февруари запалиле свеќи во барака која била направена од лесно запалив материја и ги оставиле на дрвениот под, а го запалиле и шпоретот на дрва, па двате деца ги оставиле сами ви куќата. После 11 часа се вратиле, но бараката веќе ја немало, а со неа и нивните две деца.

Како 18- годишното момче се нашло во нејзиниот стан и како е извршено делото точно, засега не се знае.

Според медиумите постојат и очевидци на крцвавата драма, после која момчето скоро без никакви витални функции е донесен во болница. Кардиолозите се обидувале да го зашијат срцето, но не успеале, а момчето на крајот искрварело до смрт поради тешките повреди.

Коронавирус