сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Регион

УЖАС ВО ЦРНА ГОРА: Ја у*ил сопругата, тешко повредил ќерката (15), па си пресудил

УЖАС ВО ЦРНА ГОРА: Ја у*ил сопругата, тешко повредил ќерката (15), па си пресудил

Во семејната куќа во Петњица, Црна Гора, А.Ш. (50) ја убил сопругата Е.Ш. (36), ја повредил ќерката А.Ш., а потоа извршил самоубиство.

Ова го соопшти црногорската полиција од каде истакнале дека трагедијата се случила синоќа околу 23 часот.

Полицијата се сомнева дека А.Ш со тап предмет и нанел смртоносни повреди на сопругата, а потоа и тешки телесни повреди на 15 годишната ќерка.

А.Ш. потоа се одалечил од местото и извршил самоубиство.

Коронавирус