недела, 25. август 2019. Вести денес: 16
home Регион

Ужас во Белград: Жена се обиде да влезе во автобусот, вратите се затворија и ѝ откинаа рака и нога (ФОТО)

Ужас во Белград: Жена се обиде да влезе во автобусот, вратите се затворија и ѝ откинаа рака и нога (ФОТО)

Постара жена на возраст околу 70 години е повредена на станица на аголот на улицата „Јуриј Гагарин“ и д-р Иван Рибар во Белград додека се обидувала да влез во автобус.

„Жената се обиде да влезе во автобусот, возачот ја затвори вратата и во таа прилика и се откинати десната рака и нога“, велат очевидци пред кои се одиграла несекојдневната немила сцена.

Повредената жена итно е префрлена на реанимација во Ургентниот центар.