четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Регион

Утрово земјотрес ја стресе оваа соседна држава- граѓаните во паника

Утрово земјотрес ја стресе оваа соседна држава- граѓаните во паника

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер, во 6 часот утрово беше регистриран во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, епицентарот бил во морскиот дел во Коринтскиот залив, 50 километри северозападно од Атина.

Локални избори 2021