четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 20
home Регион

Уште еден земјотрес во Албанија, десети по ред

Уште еден земјотрес во Албанија, десети по ред

Регистриран и десетиот пат по ред земјотрес, откако претходно се случија уште неколку полесни потреси, пишува весникот Телеграф.ал.

Епицентарот на земјотресот е во близина на Драч, а јачината на истиот беше 3,2 степени според Рихтер.

После силниот земјотрес, сезмолозите предупредија дека потресите нема да престанат и ќе продолжат понатака.

Коронавирус