сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Уште 57 лица ја загубија борбата со коронавирусот – и денеска голем бројот на новозаразени во Србија

Уште 57 лица ја загубија борбата со коронавирусот – и денеска голем бројот на новозаразени во Србија

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 7.696 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 57 пациенти.

Тестирани биле 25.161 лице. На респиратор се приклучени 278 пациенти.

Вкупно се хоспитализирани 6.733 пациенти.

Коронавирус