среда, 5. август 2020. Вести денес: 114
home Регион

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Црногорец изгубил се во обложувалница, па маскиран се обидел да си ги врати парите

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Црногорец изгубил се во обложувалница, па маскиран се обидел да си ги врати парите

Обложувалница во Даниловграб била мета на грабеж. Наводно момче кое што претходно изгубило се обложувајќи се, сакал тоа да го поврати со грабеж.

Момчетно, наводно заминало дома, се пресоблекло и се вратило во обложувалницата. Како што може да се види од видео снимките од безбедносните камери, тој ја замотал главата, а не е сигурно со што им се заканувал на вработените. Целиот настан го следел друг посетител, кој што најпрвин му се приближил и гледал што се случува.

После тоа доаѓа до обид за одземанје на оружјето со кое разбојникот им се заканувал, настанува турканица, а после кратко време разбојникот заминува со празни раце.

Момчето доби само пофални коментари во неговиот град, од причина што со голи раце идел на „нож“.

Коронавирус