петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Умирањето од коронавирус во болница и не е така тешко: Луди Срби со музика и алкохол му пркосат на вирусот од кој се заболени (ХИТ ВИДЕО)

Умирањето од коронавирус во болница и не е така тешко: Луди Срби со музика и алкохол му пркосат на вирусот од кој се заболени (ХИТ ВИДЕО)

Србија веќе со денови презема сериозни мерки околу справувањето со коронавирусот во нивната земја.

Од неодамна сите заразени пациенти се сместуваат во хала на саемот во Белград, а атмосферата таму ниту најмалку наликува на болница и пациенти заразени со коронавирус.

Српските медиуми пишуваат дека „умирањето од овој смртоносен вирус“ и не е така тешко според она што речиси целиот регион го гледа овие денови.

Имено група на млади пациенти кои се сместени таму се одлучиле да се позабавуваат и да заборават на вирусот кој го носат во себе.

Сето тоа секако со музика и алкохол, погледнете.


Коронавирус