петок, 10. јули 2020. Вести денес: 164
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Регион

Убиениот криминалец во Шпанија е внук на „кардиналот“ на црногорската мафија

Убиениот криминалец во Шпанија е внук на „кардиналот“ на црногорската мафија

Милош Перуничиќ кој завчера беше убиен во шпанскиот град Марбеља е близок до „Шкајарскиот“ клан, пишуваат српските медиуми.

Тој е внук на Слободан Ѓуровиќ кој го викаат „кардинал“ и кој е главен црногорски мафијаш.

41 годишниот Милош одамна не живеел во Црна Гора но ги одржувал како семејните така и подземните врски. Убиен е на тротоар откако напаѓачот му се доближил и пукал во него со пиштол на кој имало пригушувач.

Парламентарни избори 2020