среда, 2. декември 2020. Вести денес: 211
home Регион

Уапсени две лица за намерно подметнување пожар на грчкиот остров Крит

Уапсени две лица за намерно подметнување пожар на грчкиот остров Крит

Под обвинение дека намерно подметнале пожар со палење сува трева, на грчкиот остров Крит беа уапсени две лица на 37 и 16-годишна возраст, соопштуваат од Противпожарната служба на Грција, jави дописничката на МИА од Атина.

Истражни службеници на Управата за противпожарна служба на префектурата Ираклио на грчкиот остров Крит, вчера ги уапсиле двете лица под сомнение дека се виновни за вчерашниот пожар.

Коронавирус