вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Регион

Уапсени четири лица поради подметнување на пожар кај Атина, се криеле во напуштена куќа

Уапсени четири лица поради подметнување на пожар кај Атина, се криеле во напуштена куќа

Грчката полиција уапси четворица осмничени за подметнување на пожарите во преградието на Атина, во кои за два дена животот го изгубија над 80 лица, меѓу кои се и деца, додека повеќе од 180 лица се повредени, а десетина и понатаму се водат за ичезнати.

Како што пренесуваат грчките медиуми, четворица од уапсените се на возраст од 22 и 26 години, а приведени биле додека се криеле во напуштена куќа.

Коронавирус