сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 92
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Илинден

home Регион

Уапсен наставник во Црна Гора: Кога полицијата виде што има во компјутерот, го прогласи за педофил

Уапсен наставник во Црна Гора: Кога полицијата виде што има во компјутерот, го прогласи за педофил

Полицијата утринава уапси 40-годишен наставник во училиште во околината на Апатина, Црна Гора поради сомнеж дека извршил кривично дело, прикажување, прибирање и поседување на порнографски материјал и искористување на малолетни лица.

С.М. се сомничи за искористување на малолетничка за порнографски цели и собирање фотографии и видеа од детска порнографија која ја разменувал со други корисници на ваков материјал.

За време на претересот на неговиот стан одземен му е компјутерот, надворешен хард диск како и повеќе од 90 гигабајти материјал, меѓу кои  видео и фотографии од малолетни деца.

Засега му е определен притвор од 48 часа.

 

Парламентарни избори 2020