вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Регион

Уапсен маж со пушка во близина на зградата на Колинда

Уапсен маж со пушка во близина на зградата на Колинда

Во близина на зградата, каде што живее хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ е уапсен маж вооружен со пушка.

Тој со пушката се шетал по улицата пред зградата каде што живее претседателката. Веднаш реагирале специјалци со панцир и кациги, кои го уапсиле мажот. Пред влезот на зградата на претседателката е паркирано полициско комбе и автомобил.

-Околу 15 часот добивме дојава дека непшознато лице се шета вооружен со пушка по Звонимирова улица. По брза акција, лицето е уапсено, ставено под надзор и донесено во службени простории, соопштуваат од полицијата.

loading...