понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 163
home Регион

ТВ21 ДРОН: Еве како изгледа Драч 24 часа по разорниот земјотрес

ТВ21 ДРОН: Еве како изгледа Драч 24 часа по разорниот земјотрес

Репортерската екипа на ТВ21 направи снимки од воздух со дрон, 24 часа по земјотресот во Драч.

Се уште во тек е акцијата за извлекување на починати лица, а трае и акцијата за пронаоѓање на преживеани.

Коронавирус