понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Регион

Турските власти тврдат дека нема зголемен број заболени од Ковид-19 во туристичките места

Турските власти тврдат дека нема зголемен број заболени од Ковид-19 во туристичките места

Министерството за здравство на Турција ги негираше тврдењата за зголемен број нови случаи на коронавирус во туристичките места.

Нема појава на коронавирус во туристичкте места во Турција. Зголемување на бројот на нови случаи е забележано само во Анкара, Дијарбакир, Газиантеп, Коња и Истанбул, соопшти Министерството за здравство на Турција.

Голем број медиуми јавија вчера дека има појава на коронавирус во турските летувалишта, повикувајќи се на изјава на турскиот министер за здравство Фахретин Коџа. (МИА)