недела, 19. септември 2021. Вести денес: 83
home Регион

Турски воени авиони одново над Грција

Турски воени авиони одново над Грција

Турски воени авиони повторно го нарушиле грчкиот воздушен простор со летање над островите Кастелоризо, Ро и Стронгили, јави „Катимерини“.

Формација од два турски Ф-16 денеска во 15:04 часот влезе во атинската зона за летови, леташе над островите Кастелоризо и Стронгили, и ја напушти областа.

Три минути подоцна, два турски Ф-16 прелетале над островот Ро, јави „Катимерини“.

Коронавирус