четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 59
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Регион

Тројца мртви во Сурдилица: Прегазил маж, ја пробол сопругата со нож, па си го пресекол вратот

Тројца мртви во Сурдилица: Прегазил маж, ја пробол сопругата со нож, па си го пресекол вратот
фото илустрација

На влезот во Новa населба во Сурдулица денеска околу 01:45 часот беа пронајдени три безживотни тела до возилото „Опел Зафира“, соопштија од српското МВР.

Сомневањата се Д.А. (52) додека управувал со возило на самото место усмртил 52-годишен маж (С.С), а потоа излегол од возилото и со нож ја убил својата четириесет и шестгодишна сопруга (Е.С).

После тоа, Д.А. извршил самоубиство, пресекувајќи си го вратот со нож.

Се сомнева дека мотивот за злосторството се нерешени емотивни врски.

Парламентарни избори 2020