среда, 14. април 2021. Вести денес: 82
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Регион

Трогателно видео од под урнатините во Турција: Татко се наместил како потпора за да ги заштити своите деца од земјотресот

Трогателно видео од под урнатините во Турција: Татко се наместил како потпора за да ги заштити своите деца од земјотресот

Источна Турција вечерва беше погодена од силен земјотрес. Бројот на загинати и повредени постојано расте, засега бројот на жртвите се искачи на шест а овредени се околу 80 лица.

Спасувачките екипи се на терен, и ја започна потрагата за спасување на преживеани од под рушевините.

На социјалните мрежи, наголемо се споделува видео од еден татко кој се поставил како потпора за да ги спаси децата, тој за жал не преживеал а не се знае ниту судбината на неговите две деца .

Коронавирус