среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Регион

Транвестит од Белград си го уби момчето, полицијата бара одговори

Транвестит од Белград си го уби момчето, полицијата бара одговори

Во обвинителството во Белград денеска беше сослушан 34-годишниот Горан Абдулов, осомничен дека во неделата со нож го убил 24-годишниот Марко Радовиќ, со кого бил во врска.

Според полицијата, трансвеститот Абдулов го убил Радовиќ пред неговиот стан во Шевина улица во Земун.

Полицијата го пронашла следниот ден. Абдулов бил медиумски познат под прекарот Јеленица Трансица. (МИА)