вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Регион

Трагедија во Нов Белград: Дете се фрли од седми кат, а причината навистина ќе ве шокира

Трагедија во Нов Белград: Дете се фрли од седми кат, а причината навистина ќе ве шокира

Трагедија се случи во Нов Белград. Дванаесетгодишно дете почина по скок од седми кат од зграда во Нов Белград, објави РТС.

Момчето паднало пред влезот на зградата на улица Нехруева, а несреќата се случила околу половина час по полноќ.

Момчето оставило проштално писмо на масата, во кое наводно напишало дека се одлучило да го преземе овој чекор бидејќи мајка му не му дозволила да игра видеоигри, пренесе „ТВ Прва“.

Коронавирус