среда, 21. април 2021. Вести денес: 122
home Регион

ТРАГЕДИЈА ВО НИШ – 17 годишна девојка си го избодела своето 20 годишно момче поради бизарна причина

ТРАГЕДИЈА ВО НИШ – 17 годишна девојка си го избодела своето 20 годишно момче поради бизарна причина

17 годишна девојка е уапсена за обид за убиство бидејќи синоќа на улицата „Мајаковски“ каде што живее, со нож го прободела П.Б. (20) со кого се забавувала. Му нанела тешки телесни повреди.

Според српските медиумите, двајцата се скарале и се степале синоќа околу 23 часот и 10 минути, по што тинејџерката го прободела двапати во стомакот. Нивниот сосед, кој слушнал врева и расправија, повикал полиција, која нашла нож на самото место, а девојчето објаснило зошто го нападнало младичот.

Денес, тоа ќе го спроведе Вишото јавно обвинителство, придружувано од адвокат по службена должност и вработен во Центарот за социјална работа.

Коронавирус