вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

Трагедија: Почина познатиот хрватски актер, имаше само 31 година (ФОТО)

Трагедија: Почина познатиот хрватски актер, имаше само 31 година (ФОТО)

Младиот хрватски актер Јосип Браовац почина како последица од тешка болест, со која се борел последните месеци.

Имаше само 31 година.

Јосип на публиката е познат по улогата на Дамир од втората сезона на популарната серија „Ружа вјетрова“.

Тој е татко на петгодишниот Бруно

Коронавирус