среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 135
home Регион

Трагедија: По тинејџерот Стефан, уште еден Србин се удави кај Паралија

Трагедија: По тинејџерот Стефан, уште еден Србин се удави кај Паралија

Турист од Србија настрадал на плажата Олимпик Бич кај Паралија, кога го поклопил голем бран, неофицијално дознава Телеграф.рс.

Човекот имал околу 50 години, а се претпоставува дека добил инфаркт додека се наоѓал во вода, по што се изнапил вода. Во помош му дошле и спасувачи, кои 15 минути се обидувале да му го спасат животот, но безуспешно.

Инаку ова е втора смрт на српски турист на плажата Олимпик Бич во последните две недели.

Стефан П. од околината на Пожаревац, на 22-ри август се удавил во вода и тоа кога сакал само уште еднаш да се искапе пред заминување дома.

Стефан имаше само 19 години, а на одмор бил со својата сестра.

Коронавирус