четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Регион

ТРАГЕДИЈА: Од автомобилот не остана ништо, три лица загинаа во ужасна сообраќајка во Хрватска

ТРАГЕДИЈА: Од автомобилот не остана ништо, три лица загинаа во ужасна сообраќајка во Хрватска

Според првичните информации кај Подравска Мославина во Хрватска се судриле минибус и автомобил. Загинаа двајца мажи и жена, а возачот на минибусот е полесно повреден. Во тек е полициски увид.

Во тешка сообраќајна несреќа денеска на патот Д-34 Подравска Мославина – Гезинци загинаа двајца мажи и жена.

Според првичните информации кај Подравска Мославина се судриле минибус и автомобил. Загинаа двајца мажи и жена, а возачот на минибусот е полесно повреден.

Во тек е полициски увид.