вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 46
home Регион

Трагедија: На туристка ѝ се слошило после нуркање, па починала

Трагедија: На туристка ѝ се слошило после нуркање, па починала

Жена од Австрија денеска починала во Пула, каде била донесена откако ѝ се слошило по нуркање во акваториумот Ровињ.

Од полицијата во Истра соопштиле дека 37-годишната жена нуркала со организирана група на нуркачи од еден клуб и дека ѝ се слошило при излегувањето надвор.

Таа веднаш била пренесена во болница во Ровињ, од каде ја упатиле на лекување во болницата во Пула.

Коронавирус