четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 114
home Регион

Трагедија го потресе регионот: Седумгодишно дете почина возејќи се со велосипед- причините се уште непознати

Трагедија го потресе регионот: Седумгодишно дете почина возејќи се со велосипед- причините се уште непознати

Седумгодишно дете од Врбас, Србија, настрадало во необјаснети околности , неофицијално дознаваат српските медиуми.

7 годишниот Алекса и неговата сестра Николина во претпладневните часови се возеле со велосипед, а откако после неколку часа не се вратиле дома, родителите пријавиле дека децата се исчезнати.

Децата наводно возеле со велосипедите на некое повисоко место од кое Алекса паднал и починал на лице место .

Истрагата е суште во тек.