вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Регион

Трагедија: Дете загина во земјотресот во Хрватска

Трагедија: Дете загина во земјотресот во Хрватска

Првичните информации на хрватските медиуми говорат дека во силниот земјотрес животот го загубило дете од Петриња

Како што се наведува врз него паднале урнатини од објект, а местото е полно со рушевини.

На мајката, чие дете загинало, во моментов и се пружа прва помош бидејќи е во тежок шок.

Коронавирус