четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Регион

Трагедија: Авион принудно слета во Дубровник, патник починал од инфаркт

Трагедија: Авион принудно слета во Дубровник, патник починал од инфаркт

Патнички авион кој летал од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам, денеска принудно слетал во Дубровник откако еден од патниците починал од срцев удар.

Информациите за итно слетување на авионот за локалните медиуми ги потврди директорот на аеродромот во Дубровник Франо Луетич.

Тој рече дека за патниците кои морале да се симнат на аеродромот во Дубровник, ќе пристигне друг авион, кој ќе ги однесе во Египет.

Коронавирус