петок, 5. март 2021. Вести денес: 121
home Регион

Тлото во соседството не мирува- утрово нов земјотрес, овој пат потресот бил среде море!

Тлото во соседството не мирува- утрово нов земјотрес, овој пат потресот бил среде море!

Земјотрес со јачина од 4,4 степени го потресе Самос, грчкиот остров во Егејско Море.

Како што објави Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина, епицентарот на земјотресот се наоѓал на 266 километри источно од Атина, на длабочина од 10,5 километри на море, 15 километри северно од Самос.

Првично нема извештаи за штети.

Коронавирус