недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 114
home Регион

Тлото во Хрватска не мирува, утринава нови земјотреси

Тлото во Хрватска не мирува, утринава нови земјотреси

Хрватската сеизмолошка служба објавува дека утринава повторно се регистирани потреси со епицентар кај Петриња.

Неколкуте земјотреси се почувтсвувани на подрачјето на Петриња, Сисак, Глина и околните места.

Во 04:43 часот е регистиран земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала.

Регистирани се уште неколку помали потреси.

Коронавирус